Udržitelnost životního prostředí

Co dělají rainbowcups pro udržitelnost životního prostředí?

Udržitelnost životního prostředí je pro rainbowcups důležitá. Jako odpovědná společnost jsme součástí recyklačního systému Green Dot (Der Grüne Punkt), pomocí kterého se podílíme na sběru recyklovatelných materiálů. Každý rok zvyšujeme procento našich produktů, které jsou sbírány a recyklovány.

Den za dnem usilovně pracujeme na tom, abychom zvýšili využívání recyklované suroviny, jako je rPET, což je plast PET z recyklace, a také materiály vyrobené z obnovitelných zdrojů, jako je PLA nebo CPLA, což je termoplastický polyester získaný kondenzací a krystalizací kyseliny mléčné. PLA se obvykle vyrábí z fermentovaného rostlinného škrobu, například z kukuřice, manioku, cukrové třtiny nebo cukrové řepy. Je vyroben ze 100% obnovitelných zdrojů, je biologicky rozložitelný a kompostovatelný.

Nahrazujeme výrobky, které nejvíce poškozují životní prostředí, jejich ekologicky šetrnými verzemi. Z naší nabídky jsme vyřadili plastová brčka a míchátka na kávu, protože ty zatěžovaly životní prostředí nejvíce. Nedávno jsme do naší nabídky přidali víka z kompostovatelných vláken vyrobená z papírové buničiny.

V zájmu udržitelnosti životního prostředí neustále zvyšujeme počet našich produktů vyrobených z biologicky odbouratelných a kompostovatelných materiálů podle normy EN 13432:2002.

Upřednostňujeme dodavatele papíru s certifikátem FSC nebo PEFC, protože chceme, aby papír, který používáme, byl vyroben ze dřeva pocházejícího z odpovědně obhospodařovaných lesů.

Branded ECO paper cups, eco-friendly paper cups, environmental sustainability

Naše BIO papírové kelímky používají místo PLA novou bariéru na vodní bázi, takže v souladu s běžným chápáním směrnice SUP, nemusíte používat logo “plast ve výrobku”, ale abyste si byli stoprocentně jisti, zkontrolujte si národní předpisy.

plastic in product logo

Tuto ekologickou proměnu můžete svými nákupními rozhodnutími ještě více rozšířit! Pojďme to společně uskutečnit!